♥ Jak się nie rozwijasz… To się ZWIJASZ !!!

Dzisiaj chciałam wprowadzić Was w mój świat rozwoju osobistego, pracy z podświadomością i naszymi emocjami .

Postaram się to zrobić w jak najbardziej prosty i przystępny sposób, wiem że dla wielu z Was to co dzisiaj napiszę będzie wydawało się dziwne, inne, obce, a przede wszystkim nowe.

Ba ! Część z Was może nawet stwierdzić że mam nierówno pod sufitem i przestać czytać mojego bloga 😉

Ale spokojnie, nikogo do niczego nie zmuszam i nie mówię, że moja droga jest jedyną, najwłaściwszą na świecie i jeśli zrobicie inaczej to świat Ci się zawali.

Wiesz dlaczego ? Bo to Twoje życie, Twoja droga i Twój wybór, nikt nigdy nie powinien Ci narzucać niczego ! Warto jednak korzystać z pomocy osób które czegoś w życiu doświadczyły, coś zrozumiały, stworzyły własną metodę. Nie można być ekspertem we wszystkim i jakbyśmy próbowali, to życia by nam nie starczyło na odkrywanie tego wszystkiego od nowa 😉

A w sumie po co wymyślać od nowa koło jeśli jest ono doskonałe ?

Czyż nie łatwiej jest wziąć co się da od ekspertów i specjalistów w swojej dziedzinie ?

Ja właśnie tak robię ! Czytam mnóstwo książek, uczestniczę w wielu szkoleniach i z każdego biorce coś dla siebie, potem całą tą wiedzę katalizuję i tworzę z tego rozwiązania idealne dla mnie 🙂

Tobie też to polecam !

Weź z mojego bloga to co dla Ciebie w tej chwili Twojego życia wartościowe i cenne, to z czym się nie zgadzasz zostaw, bo najważniejsze to być w zgodzie z samym sobą !

To zaczynamy…

Na początek zajmijmy się przerażającym ,dość egzotycznym i nie realnym dla wielu osób zagadnieniem – naszą podświadomością.

Część z Was pewnie już teraz w głowie myśli sobie przecież tego nie ma, nikt tego nie widział, nie udowodniono istnienia podświadomości, to magiczne, ezoteryczne- po prostu nie wierze.

Więc zapytam tak !

Widziałeś kiedyś prąd ? No nie, ja też go nigdy nie widziałam !

A jednak jest, bo codziennie zapalasz żarówkę, włączasz czajnik elektryczny, ładujesz telefon i komputer. Nie widać go ale widać to co powoduje czyli światło, wrzącą wodę i to, że nasze urządzenia działaj.

Dokładnie tak samo jest z podświadomością, nie widzisz jej, ale możesz dostrzec to co powoduje.

Nie wierzysz ?

To powiedz kiedy ostatnio myślałeś o tym że oddychasz ( nie licząc tego momentu bo Twoja świadomość najprawdopodobniej teraz właśnie powtarza Ci w głowie wdech-wydech – prawda ? 😉 ) kiedy ostatnio kazałeś swojemu sercu bić i przetaczać Twoją krew, a żołądkowi trawić zjedzoną kolacje. Pewnie nie za często Ci się to zdarza 😉 A jednak ktoś tym steruję, ktoś o to dba i tym kimś jest Twoja podświadomość !

Ona cały czas nad Tobą czuwa i steruje nie tylko wszystkimi Twoimi fizjologicznymi procesami, steruje także Twoimi myślami !! ( teraz na pewno Twoja świadoma część podnosi bunt że nie , absolutnie nic takiego nie ma miejsca, bo tylko to ona nad tym panuje- otóż nic bardziej mylnego ! )

Postaram Ci się to wyjaśnić w prosty sposób . Zdarzyło Ci się kiedyś jak kupiłeś nowy samochód lub o nim marzyłeś że nagle na ulicy wszędzie zacząłeś dostrzegać dokładnie taki model samochodu ?
To Twoja podświadomość uruchomiła filtr – focus na właśnie to na czym się skupiłeś. Do naszego mózgu docierają codziennie miliony informacji, nasza świadomość nie byłaby w stanie ich wszystkich przetworzyć, dlatego nasza podświadomość tworzy specjalne filtry dzięki którym dociera do nas to na czym się koncentrujemy (rozwinę ten temat bardziej szczegółowo w jednym z kolejnych wpisów).

 

I tu dochodzimy do kolejnego zagadnienia – to na czym się koncentrujemy rośnie. Dlatego tak ważne jest o czym myślimy zarówno świadomie i podświadomie! Najpierw jednak musimy odkryć, o czym tak naprawdę myślimy 😉 Dopiero wtedy będziemy mieli możliwość zmiany i zaczniemy się koncentrować na tym czego chcemy, pragniemy i wtedy sprawimy aby rosło dobro i nasze marzenia !

No właśnie ale jak to zrobić skoro często nie zdajemy sobie sprawy z tego co tak naprawdę w nas siedzi ? Często niełatwo jest nam zapanować nad pozytywnym myśleniem na poziomie świadomym a co dopiero nad czymś do czego nie mamy dostępu ???

Wariatka jakaś ta Joanna, piszę tu o jakimś nie widzialnym, czary mary, po co miałbym to dalej czytać ???

Masz racje nie czytaj dalej, jeśli jesteś w pełni zadowolony ze swojego życia, szczęśliwy i spełniony. Nie bywasz nigdy smutny, a Twoje życie to istna sielanka usłana miłością i radością !

Jeśli tak jest to nie czytaj dalej…

Ale jeśli tak nie jest, to możemy razem spróbować to zmienić!

Będziesz musiała mi zaufać i przygotować się na długą, często nie łatwą codzienną pracę z samą sobą, codzienne stawianie sobie wyzwań i dążenie do zrozumienia i odnalezienia najważniejszej osoby w Twoim życiu czyli – prawdziwej Ciebie ! Bo wszystko zaczyna się od Ciebie !

Mój pierwszy mentor – Krzysztof Pauch zwykł mawiać „Chcesz zmienić świat – zmień siebie a świat sam zmieni się dookoła Ciebie”

Bo to od nas zależy czy stwierdzimy że szklanka jest do połowy pusta czy do połowy pełna ! To od nas zależy czy jak ktoś będzie miał gorszy dzień i na nas nawrzeszczy to przyjmiemy ten „prezent” czy podziękujemy i nie przyjmiemy tej negatywnej energii do naszego życia.

Na pewno nie raz mieliście taką sytuacje, że od rana coś poszło nie tak, zaspaliście, dziecko nie chciało zjeść śniadania, na bluzce była plama, ktoś zajechał Wam drogę, spóźniliście się do pracy itp., itd.

Spirala nakręcających się złych zdarzeń, to nic innego jak zła energia która Was otoczyła ! A tak jak wspomniałam to na czym się koncentrujesz rośnie . Czyli jak źle zaczął się nam dzień , nasze myśli nie były zbyt zasobne, a my ludzie mamy wręcz cudowną umiejętność czarnowidztwa i mówimy: „ Źle zaczął się ten paskudny dzień , dalej będzie tylko gorzej” to przyciągamy dokładnie to czego sobie życzymy ! Jesteśmy zdenerwowani i smutni, nad nam wiszą czarne chmury i w taki oto sposób nasz dzień staje się najgorszym koszmarem ! Bo zła energia przyciąga złą energie !

Mam jednak dobrą wiadomość ! W drugą stronę też to działa 😉

Dobra energia przyciąga dobrą energie !

Pomyślcie jak inaczej mógłby wyglądać wspomniany wyżej dzień gdybyśmy szukali samych dobrych stron przydarzających nam się sytuacji np. zaspałam – no nic przynajmniej się wyspałam 😉 a może tak miało być bo gdybym wyszła z domu o czasie miałabym np. kolizje drogową a moja podświadomość ochroniła mnie przed tym.

Dziecko nie chciało zjeść – no nic może nie miało ochoty, przyznaj uczciwie – czy Ty zawsze masz na wszystko ochotę – po prostu zapakuj mu dodatkowe jedzenie do szkoły !

Plama na bluzce ? Cóż najwyraźniej czas na nową !

Ktoś zajechał Ci drogę – zdarza się ! Zdenerwowało Cię to, ja też często się denerwuję ale biorę kilka głębokich wdechów, uspokajam się a temu człowiekowi współczuję pewnie ma zły dzień i myślami był gdzie indziej itp. itd.

I w ten sposób staram się tłumaczyć sobie każdą sytuację która mi się przydarza, szukam dobrych stron i wyciągam z nich lekcje na przyszłość. Czasem od razu nie widzimy tego jak tragiczne, złe , po prostu najgorsze w naszym życiu wydarzenie okazuję się początkiem czegoś nowego, wspaniałego, dobrego. To widać dopiero z perspektywy czasu, czasem nawet kilku lat !

O przykładach takich sytuacji pisałam w moim pierwszym wpisie .

Dlatego głowa do góry, cycki do przodu i z uśmiechem na ustach podbijać świat !

Mam takie zadanie dla Was, spróbujcie chociaż przez jeden dzień patrzeć na świat tylko pozytywnie, na każą sytuację która Wam się przytrafia, uśmiechać się do każdego napotkanego człowieka, do listonosza, do pani w sklepie, sąsiada, nielubianej koleżanki i przechodniów na ulicy. Spróbuj i daj znać jak się czułeś i jak minął Twój pozytywny dzień 🙂

Podzielcie się ze mną swoimi spostrzeżeniami w komentarzach a ja Wam opowiem jakie mnie spotykały sytuacje 😉

W dalszej kolejności zajmiemy się zmianą na głębszym poziomie, na poziomie podświadomości…

Co Ty na to aby pożegnać się z depresją, niewiarą w własne możliwości i wieść szczęśliwe życie pełne miłości, radości i szczęścia ?

Zapraszam Cię do mojej podróży…

Wsiadasz ??

Pamiętaj o jednym !

Nigdy nie rezygnuj z wyznaczonego celu tylko dlatego, że droga do niego wymaga czasu, nawet lat !

Dlaczego ?

Czas i tak upłynie !!!  Tylko od Ciebie tylko zależy jak go wykorzystasz !

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *